جوانسازی:

روش های مختلفی برای جوانسازی وجود دارد . بسته به فرد و میزان هزینه ای که فرد می تواند انجام دهد متفاوت است.
البته جوانسازی باید توجیه علمی و عملی داشه باشدو به بهبود شرایط و چهره فرد کمک نماید.

1-بوتاکس:

بهترین و زیباترین روش بر طرف کردن چین و چروکهای دور چشم، خط اخم، پیشانی، بالا بردن ابرو، پائین آوردن لب(در افرادی که خط لثه انها نمایان می شود) بالا بردن نوک بینی و… بوتاکس است.

2-ژل:

ژل در واقع یک نوع فیلر می باشد که برای پر کردن گونه، خط خنده، خط اخم، زیر چشم و لب، چین وچروکهای ریز و زاویه سازی صورت کاربرد فراوانی دارد.اصولا برای جاهای کوچک و ظریف ژل بهترین نتیجه را دارد.

3-چربی

چربی بهترین فیلر برای پر کردن گونه ها، بالای گوه ها، زاویه سازی صورت، لب ها، خط خنده وفرورفتگی های صورت و اندام می باشد.

4-مزوتراپی:

مزوتراپی در واقع مواد تزریقی و ویتامین و املاح و… میباشد که جهت جوانسازی و افزایش قوام صورت، کاهش کک های صورت، رشد مو و ازبین بردن چربی های موضعی کاربرد دارد.

5-PRP

تزریق پلاکت تغلیظ شده باعث جوانسازی صورت و رشد موها می شود
در این روش انواع فاکتور های رشد باعث افزایش جریان خون، تحریک مو و کلاژن سازی میگردد.

6-میکرونیدلینگ:

در این روش با استفاده از دستگاه مخصوص هزاران سوراخ ریز روی صورت ایجاد میشود کلاژن سازی تحریک و باعث جوانسازی و افزایش قوام پوست می شود.

7-پیلینگ

با استفاده از مواد لایه بردار ضعیف تا قوی جهت از بین بردن لک ها و چین و چروک های صورت و جوانسازی وقوام بهتر صورت انجام می شود و اصولا این روش باید در فصول سرما انجام شود.

8-ساب سیژن:

در این روش با استفاده از بی حسی موضعی ونوعی سوزن بنام نوکوردپوست از زیر پوست جدا شده وشکل بهتر وصافتری به پوست میدهد برای فرورفتگیها وجای جوش کاربرد فراوانی دارد ترکیب این روش با میکرونیدیلینگ وprp وگاها مزوتراپی نتیجه بهتری دارد

9-هایفو:

در این روش با استفاده از امواج مافوق صوت و ایجاد گرما در لایه های زیرین پوست و تحریک کلاژن سازی باعث افزایش قوام و لیفت صورت و گردن می شود. حدود 20 تا 40 دقیقه زمانبر است ومعمولا بی درد است

10-لیفت با نخ:

با استفاده از نخ های PDOوCOG و تکنیک های مخصوص می توان باعث  لیفت وجوانسازی و افزایش قوام پوست صورت  وگردن شد.

11-لیزر:کربوکسی تراپی:مزونیدلینگ

با استفاده از انواع لیزرهای  لایه بردار و قوام دهنده به بهبود قوام صورت و چهره فرد می توان کمک کرد. انتخاب نوع لیزر بسیار مهم است. 12.کربوکسی تراپی هم بعنوان یک روش جوانساز کننده در برطرف کردن چروک زیر چشم وقوام پوست وهمچنین در کاهش ترکهای پوستی ناشی از زایمان وچاقی کاربرد دارد  13.مزونیدلینگ  در واقع میکرونیدلنگ  همراه با استفاده از محلولهای تقویت کننده پوست وضد پیری ومحلول لیفت وضد لک  جهت بر طرف کردن افتادگی پوست لک وافزایش قوام پوست میباشد از روشهای بسیار موثر در جوانسازی است