فیلرها : ژل و چربی

فیلر ها در واقع پر کننده نواحی فرو رفته مثل خط خنده و بالای گونه و سایر نواحی بدن می باشد برای حجم کم مثل خط خنده ، جای جوش، لب و چین های ظریف ژل نتیجه بهتری دارد ولی برای حجم دهی کل صورت و گونه و زاویه سازی فکی ،چربی تاثیر بیشتری دارد و ماندگاری ژل و چربی از 4 ماه تا 3سال متفاوت بوده و بستگی به مراقبتهای فرد انجام دهنده دارد.
پرکاری تیروئید، استراحت کم، استرس زیاد، تغییرات هرمونی و سن بالا ماندگاری چربی را کاهش میدهد. خوردن سبزیجات زیاد وغذا مناسب و استراحت و بدن سالم ماندگاری ژل و چربی را افزایش میدهد.

فیلرهای موجود در بازار در حال حاضر پایه هیالورونیک اسید دارند بنابراین معمولا بی ضرر هستند مگر اینکه به مقدار زیاد یا با تکنیک غلط زده شود بنابراین در انتخاب محل تزریق دقت فرمایید وهرگز از چنین موادی در ارایشگاها ومراکز غیر علمی وغیر استاندارد استفاده نفرمایید .چون قریب به صدرصد این افراد بدون گذراندن دورهای خاص وغیر پزشک وفقط با دیدن از دست دیگران یا کلیپها  اقدام به تزریق میکنند .ونتایج ان گاها مرگبار خواهد بود.تزریق ژل لب علاوه بر اصلاح حالت لب تاثیر بسزایی در جلوگیری از چروک لب کاهش حجم لب و همچنین ظهور چروک های اطراف لب ها نیز دارد.

تزریق چربی به باسن و سینه :

در این روش با استفاده از دستگاه ساکشن و یالیپوماتیک چربی مورد نظر را از شکم و پهلو کشیده شده و در ناحیه ی باسن و یا سینه یا صورت تزریق میشود و بسته به حجم چربی خارج شده حجم متفاوتی میتوان در باسن و یا سینه ایجاد کرد،این عمل با بی حسی موضعی و با آرام بخش انجام شده و بعد از 1-2ساعت فرد مرخص میشود،ممکن است چندین بار نیاز به تزریق چربی وجود داشته باشد،معمولا فرد طی چند روز میتواند به سرکار برگردد ،به مدت شش هفته بعد از تزریق به باسن از گن مخصوص استفاده کند ، فرد باید تا دو هفته به روی شکم بخوابد و از فعالیت طی همین مدت خودداری نماید معمولا تا سه ماه تغذیه خوب و استراحت و کاهش فعالیت لازم است. چربی که بعد از این مدت باقی میماند ماندگاری بیشتری خواهد داشت